Rubriky
Nezařazené

Kdo podepsal?

Sportovní gesto fair play předvedl zlínský brankář Libor Kašík ve čtvrtém semifinálovém zápase play off extraligy s Třincem. Rozhodčí chtěli vyloučit Jiřího Polanského za podražení zlínského brankáře, ale ten se přiznal, že jej podrazil domácí kapitán Petr Čajánek a tím odvolal verdikt sudích.

Hokejista Lukáš Pech letos dvakrát prokázal krásné gesto fair play, brankář Filip Novotný přiznal teč, kterou protivníka pustil do vlastní třetiny a podobně se zachoval také Tomáš Slovák, který svým přiznáním zdramatizoval loňské extraligové finále v neprospěch svého týmu.

Hokejista Sparty Lukáš Pech předvedl, že i ve vypjaté atmosféře extraligového play off je místo na fair play, když vrátil brněnského obránce Tomáše Žižku z trestné lavice. Sám totiž přijel za sudím a řekl mu, že k žádnému faulu nedošlo.

Bravo! Brankář Filip Novotný ze Sparty ukázal ve šlágru 49. kola ve Vítkovicích (4:5) hráčské srdce. Při vlastním oslabení přiznal teč, opravil verdikt rozhodčího a „věnoval“ soupeři vhazování před vlastní bránou. Na parádním gestu fair play nic nemění ani fakt, že Sparta v tu chvíli vedla přesvědčivě 4:1.

Byl nekompromisním obráncem, respektovaným trenérem a úspěšným funkcionářem. Hokejista Karel Gut byl jednou z největších postav historie českého a československého hokeje. Tento týden bohužel podlehl vážné nemoci a vydal se do hokejového nebe. Světový sport opustila velká postava, která vždy zastávala férové jednání.

Když hraje Sparta domácí extraligový zápas, téměř nikdy nechybí v hledišti. Neustále je k vidění v útrobách Tipsport arény, coby vedoucí sparťanských juniorů křižuje republikou jako v dobách, kdy patřil k našim nejlepším útočníkům. „Moje srdce bije pro Spartu, jsem strašně rád, že jsem se do klubu mohl v jiné roli zase vrátit,“ říká s pokorou. Tenhle neustále pozitivní chlapík je plný energie. V listopadu oslavil 71. narozeniny, ovšem stále srší elánem. Čerpám ho od mladých, s nimiž jsem v každodenním kontaktu,“ přiznává.

Příkladné gesto fair play ukázal ve středečním utkání hokejové extraligy mezi Třincem a Spartou útočník Pražanů Lukáš Pech. V polovině první třetiny po kontaktu s Jiřím Polanským upadl k ledu a rozhodčí celou situaci vyhodnotili jako faul forvarda Ocelářů. Pech, vědom si toho, že šlo o čistý souboj, se jel sudím přiznat a ti nakonec své rozhodnutí změnili.

Celkem 18,5 miliónu korun rozdělí hlavní město mezi hokejové oddíly v rámci grantu Rozvojové a systémové projekty celopražského významu.