Rubriky
Nezařazené

Charta hráče

Když vstoupí do kabiny, uvidí ji. I s podpisem muže, k němuž do jednoho vzhlížejí: svého kapitána.

Kapitáni všech čtrnácti klubů extraligy ledního hokeje se svými podpisy i v letošní sezóně připojí k Chartě fair play, která v deseti bodech shrnuje to, co patří kromě dobré mušky či rychlých nohou k výbavě špičkového hokejisty.

Ať už jde o úctu k soupeři, trenérům, rozhodčím či vám, fanouškům; ať už jde o radost z výhry, schopnost unést porážky, nebo přiznání vlastní chyby…

To všechno je hokej, který všichni milujeme.

O tom všem mluví Charta fair play, kterou můžete podpořit i Vy.

Tip: mrkněte na hokejové poháry.


OBECNÉ INFORMACE

Tituly mistrů světa, olympijské medaile… český hokej se má čím pyšnit. A důležitá je ještě jedna věc: i po více než 120 letech existence se základní hodnoty nezměnily. Hraje se o body či branky, ale fair play chování znamená víc než vítězství. Ukažte i vy, co je pro vás důležité. Připojte se ještě dnes k Chartě fair play!

Vejce. Nebo snad slepice? Co bylo dřív? Sotva na tuhle otázku někdo někdy odpoví správně a doloží to nevyvratitelnými důkazy. Ale když se zeptáte, co bylo dřív – zda hokej či fair play – bude odpověď stejně jednoduchá jako bekhendový blafák: obojí přišlo současně. A stejně nerozlučně k sobě patří i dnes. I po více než 120 letech existence.